Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon kayranında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar terbiye bölümünde ocak olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çtuzakışmalar yürüten KALKO, birşu denli ayak topu, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı sıra Türkiye’nin en koskocaman özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda makam almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birşu denli cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir