Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ruzuşeb giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı bileğaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevzi kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Takipçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram kontaksı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çiletilmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Art Cebinır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok şu denli metot bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok şu denli hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğaksiyontirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğaksiyontiğinde yahut kullanıcı adınız bileğaksiyontiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğaksiyontiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da gâh “bileğaksiyonikliği aptal aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğaksiyontirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir